SuperMiejsca.pl poleca

Zjednoczone Emiraty Arabskie

powrót do listy ciekawych miejsc

Najciekawsze miejsca do zwiedzenia

Emiraty Arabskie są bogatym krajem, który zadziwia swoją nowoczesnością i luksusem. W tym państwie realizacja, choćby najśmielszych, pomysłów architektonicznych, jest możliwa. To naturalne bogactwa tego państwa sprawiły, że Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Zjednoczone Emiraty Arabskie to niewielkie państwo położone na Środkowym Wschodzie. Na jego terytorium znajdują się olbrzymie pokłady ropy naftowej oraz gazu ziemnego, dzięki czemu Emiraty Arabskie są bogatym krajem, który zadziwia swoją nowoczesnością i luksusem. W tym państwie realizacja, choćby najśmielszych, pomysłów architektonicznych, jest możliwa. To naturalne bogactwa tego państwa sprawiły, że Emiraty Arabskie mogły się rozwijać w tak błyskawicznym tempie.

 Atrakcje turystyczne w Emiratach Arabskich

  •  Fontanna Burji w mieście Dubaj – fontanna inspirowana fontanną znajdująca się w Las Vegas przy jednym z jej hoteli; swoim rozmachem jednak prześciga swój pierwowzór; wysokość jej strumienia osiąga 150 metrów; niezwykłość tej fontanny polega na tym, że z jej udziałem tworzone są prawdziwe spektakle, które łączą „taniec” wody z efektami świetlnymi oraz dźwiękowymi.
  • Wielki Meczet w miejscowości Abu-Zabi – najbardziej efektowna budowla sakralna w mieście; wznoszona w latach 1996-2007; powstała z inicjatywy szejka Zajda i to jego imię obecnie nosi; podświetlona wieczorową porą lśni swoim blaskiem i pięknem, robiąc ogromne wrażenie na przybywających do Abu-Zabi turystach.
  • Kobiece Centrum Rzemiosła Artystycznego w mieście Abu-Zabi – instytucja funkcjonująca od 1978 roku; jej zdaniem jest podtrzymanie tradycji rękodzielniczej; w ośmiu warsztatachch kobiety, zwłaszcza starsze panie, prezentują swój talent; można tu zobaczyć, w jaki sposób haftuje się stroje, wykonuje pledy, namioty, kosze z liści palmowych.
  • Osada Dziedzictwa w mieście Fudżajra – prezentuje tradycyjne życie dawnych mieszkańców Emiratów Arabskich, czyli ich domy, łodzie rybackie oraz narzędzia do użytku domowego oraz rolniczego.
  • Muzeum Fudżajry – muzeum funkcjonujące od 1991 roku; największa atrakcja turystyczna miasta; wśród prezentowanych eksponatów znajdują się przedmioty pochodzące nawet trzeciego tysiąclecia przed naszą erą; fascynacji archeologii oraz przeszłości zainteresują się przedmiotami z wykopalisk: monetami, pękną biżuterią, wyrobami ceramicznymi oraz narzędziami walki; muzeum prezentuje również nowszą historię, tę tworzoną przez zwykłych ludzi – scenki z codziennego życia mieszkańców Emiratów Arabskich prezentują między innymi stroje oraz narzędzia, jakimi się dawniej posługiwano.
  • Fort-muzeum w miejscowości Adżman – fort wzniesiony prawdopodobnie w osiemnastym weku; był on rezydencją rządzącej rodziny, siedzibą komendy policji, a obecnie pełni funkcję muzeum; to co najczęściej przyciąga turystów w to miejsce, to stworzone scenki z życia codziennego z użyciem manekinów w tradycyjnych strojach oraz rekwizytów; mamy tu odtworzony między innymi targ z typowymi dla niego scenami rodzajowymi.

 Poszukiwacze zabytków z przeszłością mogą czuć się zawiedzeni, bo Emiraty Arabskie to przede wszystkim nowoczesność, postęp cywilizacyjny i ciągły plac budowy. Nieustannie podejmowane są kolejne, coraz bardziej śmiałe inwestycje, jak na przykład wybudowanie podwodnych hoteli lub stworzenie centrum sportów zimowych, pomimo czterdziestostopniowej temperatury. Emiraty Arabskie to panorama nowoczesności, godna podziwu oraz naśladowania.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry