SuperMiejsca.pl poleca

Wyspy Salomona

powrót do listy ciekawych miejsc

Najbardziej tajemnicze

Wyspy Salomona to niewielkie państwo wyspiarskie, położone w południowo-wschodniej części Oceanii. Składają się na nie między innymi wyspy Santa Cruz, Duff, Reef, wschodnia część archipelagu

Wyspy Salomona

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

 Wysp Salomona oraz atole Hennel oraz Ontong Java. Wyspy Salomona zostały odkryte w 1568 roku przez żeglarza pochodzenia hiszpańskiego – Alvaro Medana de Neyra. W przeciągu swojej historii znajdowały się one w posiadaniu Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Od 1978 roku są one niepodległym państwem. Obszar Wysp Salomona to głównie lasy równikowe, które cechuje bogactwo fauny i flory. Jeśli chodzi o zwierzęta, to tereny te kojarzone są głównie z legwanami. Na Wyspach Salomona panuje klimat gorący oraz wilgotny. Wybierając się w ten rejon, warto pamiętać, że od kwietnia do listopada wysokim temperaturom (około 28 stopni Celsjusza) towarzyszą ulewne deszcze. „Salomony” kryją w sobie wiele tajemnic, dlatego też każdego roku przybywa tu około dziesięciu tysięcy podróżnych. Większość z nich to mieszkańcy Australii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

 Atrakcje turystyczne na Wyspach Salomona

  •  Starożytne ruiny – ruiny położone na wyspie Malaita rozciągające się wokół wzgórza Mala; składa się na nie mur w kształcie spirali, który został zbudowany z idealnie do siebie dopasowanych kamiennych bloków; kamienna ścieżka poprowadzi nas do wierzchołka góry, na którym znajduje się kolejny kamienny mur oddzielający płaską platformę z kamiennym ołtarzem; nieopodal znajduje się grobowiec, w którym według lokalnej ludności został pochowany wysoki rangą Ramą; nie jest jasne, kim byli ludzie, którzy wznieśli te budowle; wiadomo jednak, że była to wysoce rozwinięta cywilizacja.
  • Muzeum Kultury Wysp Salomona na wyspie Guadalcanal – muzeum prezentujące eksponaty związane z kulturą, sztuką oraz historią Wysp Salomona; wśród eksponatów znajduje się czternastostronicowa książeczka, która zawiera podobizny obcych istot.
  • Jaskinia „małych ludzi” – jaskinia znajdująca się na wyspie Guadalcanal; mówi się o niej, że zamieszkiwana jest przez tak zwanych małych ludzi - Kamamora; miejscowa ludność wierzy, że nie należy do niej wchodzić, by nie zakłócać ich spokoju; według podań, mitów, legend Kakamora to istoty charakteryzujące się niewielkim wzrostem (do 120 cm), silnym owłosieniem oraz specyficznym sposobem porozumiewania się.
  • Szkielety olbrzymów – szkielety istot, o których opowiada miejscowa ludność; znajdujące się na wyspie Lamaita, w regionie Kwara’e; w pobliżu znajduje się chata, której głównym filarem  mówi się, że jest kość udowa, mająca długość około 2,5 metra. 

Wyspy Salomona to dobry cel podróży zarówno dla tych, którzy są fascynatami zabytków, niewyjaśnionych historii, zjawisk paranormalnych (niewyjaśnione światła, zagadki), a także amatorów sportów wodnych. Są tu idealne warunki do uprawiania surfingu, windsurfingu, siatkówki plażowej, a przede wszystkim – nurkowania. Tutejsze rafy koralowe z bogactwem ich fauny i flory przyciągają wielu wielbicieli tego sportu.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry