SuperMiejsca.pl poleca

Wyspy Kanaryjskie

powrót do listy ciekawych miejsc

Wyprawa do raju

Wyspy Kanaryjskie to archipelag hiszpańskich wysp położonych na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od afrykańskiego wybrzeża.

Wyspy Kanaryjskie

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

W skład archipelagu wchodzi siedem wysp głównych: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera oraz sześć wysp mniejszych: Alegranza, Graciosa, Montana Clara, Lobos, Roque del Este Roque del Oeste. Wyspy Kanaryjskie stają się celem wielu turystów ze względu na ciepły klimat, przepiękne plaże oraz egzotyczne krajobrazy.

Atrakcje

  • Piramidy w Güímarze – sześć piramid schodkowych o prostokątnej podstawie znajdujących się na wschodnim wybrzeżu Teneryfy. W ich budowie dostrzega się podobieństwo do piramid wzniesionych przez Majów i Azteków, jednak powstały one znacznie później, bo w dziewiętnastym wieku.
  • Vegueta w Las Palmas de Gran Canaria – historyczna dzielnica miasta. W jej obrębie znajdują się: zabytkowe domy oraz najważniejszy zabytek Wysp Kanaryjskich - Katedra Świętej Anny. Jej budowa trwała od 1497 roku do 1570 roku, na jej kształt wpłynęło wielu architektów, dzięki czemu jest interesującym połączeniem wielu stylów architektonicznych; składa się ona z trzynastu kaplic. Ponadto zobaczyć tu można także Dom Kolumba – to kilka budynków położonych w centralnej części dzielnicy; podobno Krzysztof Kolumb przebywał w nim w trakcie pierwszej podróży do Afryki.
  • Stare Miasto w San Cristóbal de La Laguna – jego wygląd pozostał niemal niezmienny od szesnastego wieku; znajdują się tu między innymi dawne rezydencje z eleganckimi fasadami oraz wewnętrznymi dziedzińcami.
  • Kościoły w San Cristóbal de La Laguna – wśród nich najstarszy kościół na wyspie - Iglesia de la Concepción, a także kościoły o dużej wartości zabytkowej, np. Iglesia de Santo Domingo wybudowany w siedemnastym wieku, mogący się poszczycić malowidłami Cristobóla H. de Quintany, czy też Iglesia de San Miguel de las Victorias o gotyckiej rzeźbie we wnętrzu.
  • Park Narodowy Timanfaya – park znajdujący się na wyspie Lanzarote; jego obecny wygląd jest efektem erupcji wulkanów w latach 1730-1736. W tym czasie codziennie z około trzystu kraterów wypływały ogromne ilości lawy.
  • Jardín de Cactus na Lanzarote - kaktusowy ogród będący atrakcją nie tylko dla miłośników roślin.
  • Park Narodowy Garanoay – park słynący z największego na świecie lasu wawrzynowego; w 1986 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  • Loro Parque – ogród botaniczny znajdujący się na północnym wybrzeżu Teneryfy; atrakcje tego miejsca to między innymi: pokaz tresury papug, dżungla goryli; krater jaguarów, największe w Europie delfinarium; pokazy tresury lwów morskich, uprawa orchidei, planeta pingwinów, wyspa tygrysów, plaża aligatorów. Powierzchnia tego ogrodu botanicznego liczy sobie 135 000 metrów kwadratowych.
  • Finca Carta (Valle de Guerra) – muzeum etnograficzne.


Wyspy Kanaryjskie to prawdziwy raj, który kusi swym pięknem – ogromnymi, białymi wydmami, kryształową wodą, pejzażami o wyglądzie księżycowym, złotymi plażami, dzikimi lasami oraz zachwyca zachowanym dziedzictwem historycznym i kulturowym. Dzięki temu jest idealnym miejscem na niezapomniany urlop.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry