SuperMiejsca.pl poleca

Teneryfa

powrót do listy ciekawych miejsc

Wyspa wiecznego lata

Teneryfa to hiszpańska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim, nieopodal północno-zachodnich wybrzeży kontynentu afrykańskiego. Jest ona największą wysp spośród Wysp Kanaryjskich. Teneryfa to miejsce, które oferuje różnego typu atrakcje turys

Teneryfa

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Teneryfa to hiszpańska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim, nieopodal północno-zachodnich wybrzeży kontynentu afrykańskiego. Jest ona największą wysp spośród Wysp Kanaryjskich. Na przybywających turystów czekają tu malownicze krajobrazy, wiecznie zielony tereny, liczne atrakcje turystyczne, stałe temperatury w ciągu całego roku oraz sympatyczni mieszkańcy wyspy – uśmiechnięci, pogodni, życzliwi. Wszystko to razem wzięte gwarantuje, że urlop spędzony na Teneryfie będzie należał do tych najbardziej udanych.

 Atrakcje turystyczne na Teneryfie

  •  Siam Park – jest on największym hiszpańskim parkiem wodnym; jego powierzchnia zajmuje około dziewiętnastu hektarów; na przybywających amatorów aktywnego wypoczynku czekają: zjeżdżalnie (najwyższa  - z wysokości 28 metrów), liczne baseny (również z podgrzewaną wodą), sztuczne rzeki, wodospady, fale, liczne bary oraz restauracje; nazwę parku tłumaczy jego architektura, która odwołuje się do minionego królestwa Tajlandii „SIAM”.
  • Loro Park – park zoologiczny oraz botaniczny; godny uwagi ze względu na możliwość podziwiania pięknej roślinności tropikalnej oraz wielu gatunków zwierząt, miedzy innymi tych, które zagrożone są wyginięciem; warto również wziąć udział w pokazach tresury delfinów, papug, lwów morskich.
  • Jungle Park – park, który chętnie odwiedzają całe rodziny; założeniem twórców tego projektu było umożliwienie poczucia klimatu prawdziwej tropikalnej dżungli (dzika zieleń oraz zwierzęta, które można podpatrywać w środowisku zbliżonym do naturalnego); powierzchnia parku zajmuje siedemdziesiąt pięć tysięcy metrów kwadratowych.
  • La Orotava – miejscowość na Teneryfie zaliczana do najstarszych, a jednocześnie do najpiękniejszych miejsc na wyspie, a to za sprawą świetnie odrestaurowanych budowli pochodzących z siedemnastego oraz osiemnastego wieku.
  • Candelaria – miejscowość znajdująca się bezpośrednio nad oceanem; słynna ze względu na religijną przeszłość; w tutejszej Bazylice Matki Boskiej znajduje się kopia jej figury pochodząca z 1827 roku; oryginalną figurkę w piętnastym wieku wyrzuciło morze, a w 1826 roku podczas huraganu morze ją zabrało; każdego roku, 15 sierpnia przybywają tu pielgrzymi nie tylko z Teneryfy; jest to popularne miejsce kultu religijnego na wyspie.
  • Santa Cruz – miasto będące stolicą Teneryfy; atrakcje turystyczne w mieścicie godne polecenia to: budowle na Starym Mieście; park miejski założony w 1926 roku, główny plac miasta, tutejszy niedzielny „pchli targ”.

 Teneryfa to miejsce, które oferuje różnego typu atrakcje turystyczne, co powoduje, że każdy będzie usatysfakcjonowany pobytem na tej wyspie. Malownicze plaże, ciepła woda morska, liczne restauracje, kluby, dyskoteki, różnorodność krajobrazów, bogactwo przyrodnicze to tylko niektóre atuty Teneryfy. Amatorzy sportów wodnych będą z pewnością usatysfakcjonowani, zwłaszcza gdy zdecydują się na odpoczynek w południowej części wyspy. Teneryfa sprzyja uprawianiu takich sportów wodnych jak: windsurfing, snorkelling, narty wodne, nurkowanie. To wszystko razem wzięte sprawia, że Teneryfę każdego roku tak chętnie odwiedzają miliony urlopowiczów.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry