SuperMiejsca.pl poleca

Seszele

powrót do listy ciekawych miejsc

Luksus obcowania z naturą

Seszele to kraj wyspiarski położony na Oceanie Indyjskim, w pobliżu wschodniej części kontynentu afrykańskiego, pomiędzy Indiami a Madagaskarem. Na archipelag Seszeli składają się dziewięćdziesiąt dwie wyspy, z których zaledwie połowa jest

Seszele

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Seszele to kraj wyspiarski położony na Oceanie Indyjskim, w pobliżu wschodniej części kontynentu afrykańskiego, pomiędzy Indiami a Madagaskarem. Na archipelag Seszeli składają się dziewięćdziesiąt dwie wyspy, z których zaledwie połowa jest zamieszkiwana. Wśród nich są wyspy pochodzenia wulkanicznego, wyspy granitowe, w których dominuje wyżynno-górskie ukształtowanie terenu oraz wyspy koralowe. Pod względem geograficznym dzieli się je na Seszele Wewnętrzne oraz Seszele Zewnętrzne. Największe wyspy archipelagu Seszeli to Mahe, Praslin, La Digue, Silhouette. Odkrycia archipelagu dokonali Portugalczycy w szesnastym wieku. Wtedy jeszcze nikt na nich nie mieszkał. Dopiero w osiemnastym wieku osiedlili się tu Francuzi. Największym bogactwem wysp jest bogactwo przyrodnicze. Najczęściej spotykane widoki na wyspach to plantacje palm kokosowych, kawy, herbaty, wanilii oraz cynamonu.

 Atrakcje turystyczne na Seszelach

  •  Victoria na wyspie Mahe – najmniejsza stolica świata; w jej architekturze widoczne są ślady panowania brytyjskiego, czego przykładem może być miejscowy rynek oraz miniatura Big Bena; dobrym punktem widokowym na miasto oraz pobliską okolicę jest szczyt Morne Seychelios.
  • Muzeum Narodowe w mieście Victoria – warto odwiedzić to muzeum, by poznać historię, muzykę oraz folklor Seszeli, które przybliżą nam mentalność oraz kulturę mieszkańców wyspy, bo Seszele to nie tylko piękna przyroda, ale także bogata, barwna kultura i obyczaje.
  • Park Narodowy Praslin oraz Ogród botaniczny Valle de Mai na wyspie Praslin – park, którego powierzchnia obejmuje 324 hektary nietkniętych lasów równikowych; częścią parku jest naturalny ogród znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego oraz Przyrodniczego UNESCO; tylko tutaj rośnie słynna palma Coco de Mer; owoce żeńskie tej palmy mają kształt damskich pośladków, natomiast męskie są kopią męskiego fallusa; mieszkańcy wyspy chętnie powołują się tutaj na legendę, według której to tutaj Ewa miała kusić Adama; ewenementem na tej wyspie są rzadko spotykane czarne papugi Black Parrot, seszelańskie bulbule oraz owocowe gołębie.

 Seszele każdego roku przybywa tu około sto trzydzieści urlopowiczów. Nie ma więc tu tłoku nawet w sezonie urlopowym, można zatem w spokoju rozkoszować się pięknem tutejszej przyrody, a z pewnością jest czym. Ponad sześćdziesiąt procent powierzchni wysp zajmują rezerwaty przyrody, co świadczy o dużej wartości tych obszarów. Seszele gwarantują udane wakacje. Nie musimy się tu obawiać o węże, krokodyle, rekiny, czy też uprzykrzające się owady. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na stałym poziomie, a mianowicie w przedziale od 28 do 34 stopni Celsjusza. Najbardziej słonecznymi miesiącami są kwiecień oraz maj. Różnice w pogodzie są na tyle mało znaczące, że nie należy ich brać pod uwagę, wybierając termin wakacji. Zjawiskiem tutaj normalnym są błyskawiczne zmiany pogody. W ciągu jednego dnia możemy doświadczyć kilku ulew występujących na przemian z godzinami gorącego słońca.

 

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry