SuperMiejsca.pl poleca

Papua-Nowa Gwinea

powrót do listy ciekawych miejsc

Wciąż „egzotyczna”

Papua-Nowa Gwinea

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Papua-Nowa Gwinea to kraj, który stosunkowo niedawno uzyskał niepodległość, bo dopiero w 1975 roku. Powstał on z Terytorium Powierniczego Nowej Gwinei oraz Terytorium Papua, które były administrowane przez Związek Australijski, czyli ze wschodniej części wyspy Nowa Gwinea oraz pobliskich wysp przybrzeżnych.. Obrazy charakterystyczne dla Papui-Nowej Gwinei to tereny górskie, lasy, przecinające je rzeki. To dziewicze tereny, które mogą się poszczycić bogactwem fauny i flory. Zwierzęta najczęściej kojarzone z tym regionem to kazuary i prawdziwie rajskie ptaki. Wyprawa do Papui-Nowej Gwinei to prawdziwa przygoda, bo nie często można mieć możliwość zobaczenia w dwudziestym pierwszym wieku na własne oczy plemion, które żyją jakby na poziomie epoki kamienia, a jeszcze do niedawna kanibalizm był wśród nich praktyką dozwoloną. Paua-Nowa Gwinea to wciąż jeden z najmniej znanych zakątków na ziemi. Choć każdego roku przybywa tu około 40-50 tysięcy podróżnych, to trzeba podkreślić, że połowa z nich mieszkańcy Australii.

 Atrakcje turystyczne Nowej Gwinei

  •  Zakątek w górach Foja - w górach Foja, położonych w zachodniej części wyspy, istnieje zakątek o powierzchni Luksemburga, która wygląda jak prawdziwy raj; obfitość nowych, jeszcze nieodkrytych przez nikogo gatunków zwierząt oraz roślin jest tutaj niebywała; Rajskie ptaki, motyle o olbrzymich wymiarach, nowe gatunki palm, kwiatów to tylko niektóre z odkryć naukowców dokonanych w 2006 roku; to wszystko znajduje się na obszarze 250-300 tysięcy hektarów.

 Według podróżników Nowa Gwinea wciąż pozostaje lądem mało znanym. Wyprawa podróżnicza zorganizowana w 2006 roku przez jedenastu badaczy z Australii, Indonezji oraz USA pokazała, że wciąż są obszary jeszcze nie zbadane, choć mamy dwudziesty pierwszy wiek. Określenie raj w tym miejscu zaczyna nabierać dosłownego znaczenia, bo tutaj zwierzęta w ogóle nie stronią od człowieka, co świadczy o tym, że nikt do tej pory jeszcze na nie polował. Oby ten raj przetrwał, jak najdłużej.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry