SuperMiejsca.pl poleca

Mauritius

powrót do listy ciekawych miejsc

Zanim powstał raj

Mauritius

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Mauritius jest niewielką wyspą położoną na Oceanie Indyjskim, w niedalekiej odległości od Madagaskaru. Najczęściej spotykane widoki na Mauritiusie to plamy kokosowe, plantacje trzciny cukrowej, herbaty, sizalu, białe, piaszczyste plaże. Mauritius to doskonałe miejsce dla fascynatów nurkowania, ponieważ rafę koralową, która otacza wyspę, cechuje bogactwo fauny i flory. Mauritius przez cały rok oferuje przyjemne temperatury. Znajdują się one w przedziale 28-18 stopni, a przez większość roku dni są słoneczne. Mauritius to egzotyka w bardzo dobrym wydaniu. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego, dzięki czemu tutejsza roślinność jest wyjątkowo bujna. Wizytówka Mauritiusa to z pewnością białe plaże, a także woda w pięknym turkusowym kolorze.

 Atrakcje turystyczne na Mauritiusie

  •  Aapravasi Ghat – zespół budowli znajdujący się w Port Louis pełniący dawniej funkcję pomieszczeń recepcyjnych emigrantów; obiekt znajdujący się od 2006 roku na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego oraz Przyrodniczego UNESCO; budowle wzniesione w 1849 roku.
  • Eureka Creole Museum – muzeum, które wśród swoich eksponatów posiada miedzy innymi luksusowe meble kreolskie pochodzące z okresu kolonialnego, unikalne mapy morskie, przedmioty związane z żeglugą morską, instrumenty muzyczne, zdjęcia prezentujące w ciekawy sposób Port Louis; budynek, w którym znajduje się muzeum został wzniesiony w 1830 roku; dodatkową atrakcją tego miejsca jest piękna lokalizacja – muzeum znajduje się na terenie kilkudziesięciohektarowego ogrodu położonego nad przepaścią.
  • Muzeum Włókiennictwa Floreal – muzeum, które przybliża pracę znacznej części mieszkańców wyspy, bo aż 250000 osób zajmuje się przemysłem włókienniczym; muzeum prezentuje historię włókiennictwa, długi proces produkcyjny od przywiezienia na wyspę niezbędnych surowców do eksportu wytworzonych produktów, techniki tkania oraz daje możliwość sprawdzenia własnych umiejętności tkackich.
  • Tamarind Falls – jest najwyższym wodospadem na Mauritiusie; wysokość spadającej wody to aż 250 metrów; dodatkową atrakcję jest możliwość popływania w rozpadlinie, do której spada woda; miejsce gwarantujące nie tylko piękne widoki, ale także przeżycia oraz niezapomniane wspomnienia.
  • Muzeum Frederica Hendrika – muzeum, którego celem jest prezentowanie śladów holenderskich na wyspie, co wiąże się z przybyciem Holendrów w szesnastym wieku; wśród eksponatów znajdują się przedmioty odnalezione podczas wykopalisk archeologicznych pochodzące z okresu holenderskiego wyspy.

 Wakacje na Mauritiusie to gwarantowane wspomnienia na całe życie. Urok tej wyspy docenił między innymi amerykański pisarz – Mark Twain. Według niego „Mauritius został stworzony zanim powstał Raj i posłużył jako model jego budowy”. Taka wypowiedź to najlepsze potwierdzenie atrakcyjności tego miejsca. Największym bogactwem wyspy jest niewątpliwie przyroda i to ona przyciąga tu każdego roku wielu urlopowiczów, którzy chcą rozsmakować się w południowoafrykańskiej egzotyce. Mauritius to posiada bogactwa nie tylko naturalne i kulturowe. Na te ostatnie wpłynęli między innymi Francuzi, Anglicy, Portugalczycy, Hindusi, Chińczycy oraz mieszkańcy kontynentu afrykańskiego.

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry