SuperMiejsca.pl poleca

Kostaryka

powrót do listy ciekawych miejsc

Najszczęśliwsze Miejsce Na Ziemi

Kostaryka

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Według rankingu opublikowanego przez Fundację na Rzecz Nowej Ekonomii Kostaryka jest krajem, w którym mieszkańcy wiodą najdłuższe i najbardziej satysfakcjonujące życie. W badaniu przeanalizowano 143 państwa, czyli 99 procent populacji świata. Polska zajęła w tym rankingu 77 miejsce. Polskim turystom przybywającym na Kostarykę tutejsza przyjemna atmosfera oraz dobre samopoczucie miejscowej ludności na pewno też się udzielą. Liczne Parki Narodowe, pięknie kwitnące orchidee, kolibry to tylko namiastka Kostaryki.

 Zabytki i miejsca, które musisz zobaczyć

  •  Bazylika Nuestra de los Angeles w mieście Cartago – jedna z najważniejszych świątyń na Kostaryce; jej obecny wygląd jest efektem przebudowań, które musiały być dokonane po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w dziewiętnastym wieku; budowla jest przykładem typowej architektury kolonialnej z domieszką stylu bizantyjskiego.
  • Teatr National Rica w mieście San Jose -  budowla pochodząca z końca dziewiętnastego wieku; pod względem historycznym to jeden z ciekawszych obiektów; jest przykładem stylu neoklasycystycznego; bogate dekoracje wewnętrzne budowli wzbudzają uznanie wśród turystów, a dla samych mieszkańców Kostaryki są powodem do dumy.
  • Park Narodowy Manuel Antonio – uważany za jeden z najpiękniejszych rezerwatów przyrody na Kostaryce; jego tropikalne lasy, piaszczyste plaże, rafy koralowe to jego największe atuty; zachwyt wśród turystów wzbudza tutejsza fauna i flora; w parku żyje ponad 350 gatunków zwierząt, a przeważnie są to ptaki.
  • Muzeum Złota – muzeum znajdujące się w miejscowości San Jose; prezentuje bogaty zbiór kosztowności ze złota, w którego obróbce specjalizowali się miejscowi Indianie.
  • Kamienne kule w Kostaryce – kule, których średnice wahają się od kilku centymetrów do ponad dwóch metrów; waga niektórych z nich osiąga 16 ton; wykonane z granodiorytu; są przykładem pierwszych rzeźb wykonywanych przez człowieka; można je zobaczyć, na przykład na dziedzińcu Muzeum Narodowego, ale również w ogrodach zamożnych mieszkańców Kostaryki; istnieje około 300 takich kul; przeznaczenie tych kul stanowi jedną z zagadek archeologicznych.
  • Pradawne osiedle Guayabo – położone w prowincji Cartago, u stóp wulkanu Cartago; brukowane ulice, akwedukty, fundamenty domostw oraz kopce, które służyły rytuałom ceremonialnym w 1793 roku zostały uznane za pomnik narodowy oraz udostępnione zwiedzającym; lata 1000-1400 naszej ery to okres największego rozwoju miasta, które później z nieznanych historykom przyczyn zostało opuszczone.
  • Tortuguero – park żółwi znajdujący się w północno-wschodniej części Kostaryki; jest największym i najważniejszym miejscem lęgowym żółwi zielonych na wybrzeżu Morza Karaibskiego; liczne kanały i rzeki znajdujące się w parku przyczyniają się do tego, że miejsce to nazywane jest Wenecją Ameryki Łacińskiej.

O Kostaryce mówi się czasem, że to Karaiby w pigułce, chociaż formalnie państwo to do nich nie należy. Klasycznym widokiem są tu bielusieńkie plaże, nad którymi zwieszają się olbrzymie liście kokosowych palm. Tutejsze tropiki wciąż są mało znane wśród polskich turystów. Pora to wreszcie zmienić!

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry