SuperMiejsca.pl poleca

Jamajka

powrót do listy ciekawych miejsc

W ojczyźnie reggae

Jamajka

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Jamajka to niewielkie państwo wyspiarskie położone na Morzu Karaibskim. Przyciąga urlopowiczów ze względu na egzotykę tego miejsca. Sprzyja dobremu wypoczynkowi, ponieważ panujący klimat  - tropikalny, ciepły, jest bardzo przyjemny dla odwiedzających wyspę. Palmy kokosowe, piaszczyste, gorące plaże, błękitne morze to widoki, które na wyspach rozrzuconych po Morzu karaibskim, są standardem. Jednak Jamajka oferuje coc więcej niż walory naturalne, a mianowicie – interesującą kulturę oraz historię. Widoczne są tu związki z Afryką. Rozbrzmiewająca w wielu klubach muzyka raggae, której Jamajka jest ojczyzną, działa korzystnie na nasze samopoczucie i nastawia optymistycznie i pokojowo do świata.

 Atrakcje turystyczne na Jamajce

  •  Muzeum Boba Marleya w mieście Kingstone – w ojczyźnie popularnego twórcy muzyki reggae nie mogło zabraknąć muzeum zorganizowanego z myślą o jego fanach; muzeum znajduje się w dawnym domu muzyka; wśród prezentowanych eksponatów znajdują się stroje, w których chodził Marley, złote oraz platynowe płyty, a także fotografie, plakaty oraz wycinki prasowe bezpośrednio związane z jego osobą.
  • Rio Grande  - rzeka wypływająca z Blue Mauntains; uwielbiana przez miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza raftingu.
  • Hiszpańskie Miasto w mieście Kingston – pierwotna stolica Jamajki od szesnastego do dziewiętnastego wieku; godna uwagi jest tutejsza katedra (Katedra S. James) będąca najstarszą katedra anglikańską w tym rejonie; budowle składające się na Hiszpańskie Miasto prezentują połączenie elementów architektonicznych charakterystycznych dla stylu hiszpańskiego oraz brytyjskiego.
  • Rose Hall Great Mouse w mieście Montego Bay – budowla wzniesiona w osiemnastym wieku; dawna rezydencja Annie Palmer, która zapoczątkowała sztukę czarnoksięską.
  • Błękitna Laguna – miejsce położone w pobliżu Portu Antonio w Górach Błękitnych; piękno jezioro o szmaragdowym odcieniu wody urzeka tych, którzy tu przybędą; z laguną wiąże się legenda, według której jej wody nie maja dna i są zamieszkiwane przez groźnego smoka; wokół laguny znajdują się hotele oraz restauracje.
  • Ogrody Botaniczne Hope w mieście Kingston – prezentują bogactwo roślinności tropikalnej Jamajki; pozwalają w pełni odczuć egzotykę wyspy.

 Jeśli chcemy się wybrać na Jamajkę, to nie musimy koniecznie organizować wyjazdu w zależności od panującej tam pogody, ponieważ przez cały rok temperatura utrzymuje się najczęściej powyżej 28 stopni Celsjusza. Sezon w pełni na Jamajce trwa od połowy grudnia do połowy kwietnia. Jamajka to nie tylko miejsce, do którego powinni wybrać się fani Boba Marleya. Tutejsza sztuka nie pozostawia nikogo wobec siebie obojętnym, a miejscowi ludzie wydają się mieć anielskie usposobienie. Trudno się im dziwić, skoro mieszkają w tak rajskim miejscu.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry