SuperMiejsca.pl poleca

Hamburg

powrót do listy ciekawych miejsc

Perła Północy

Miasto położone nad Łabą, uchodzące za jedno z najpiękniejszych miast Niemiec. Hamburg oczaruje każdego, kto był tu choćby raz.

Hamburg

Oferty ograniczone czasowo. Sprawdź dostępność korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Hamburg to stosunkowo młode miasto, nowoczesne, przyjazne i kosmopolityczne. Jest jednocześnie pełne kontrastów. Z jednej strony wzrusza barwna i zarazem najbiedniejsza dzielnica St. Pauli wraz z ulicą Reeperbahn. Z drugiej strony przepychem trąca porządna i bogata dzielnica Blankenese ze swoimi niezliczonymi willami i pięknymi, pełnymi romantyzmu widokami ze zbocza Łaby i położonych poniżej plaż. Każdy zakątek Hamburga wygląda inaczej, a mimo to wszystko stanowi jedną, harmonijną całość. 
     Hamburg dostarcza swoim gościom niezliczone atrakcje: przede wszystkim kulturę i sztukę z najwyższej półki, uznane na całym świecie musicale, ambitne i zajmujące przedstawienia teatralne, całą gamę hoteli, wspaniałe restauracje, ekskluzywne sklepy, ekscytujące życie nocne i niezliczone zabytki. Znajdują się tu dwa uniwersytety (1919, 1946 r.) i inne szkoły wyższe, instytuty naukowe (m.in. słynny chorób tropikalnych), planetarium, liczne muzea, galerie sztuki, a także jeden z największych w Europie ogrodów zoologicznych. Stanowi ważne centrum kongresowe (Hamburger Congress Centrę), jest miejscem międzynarodowych targów (Hamburger Messe).
 

Atrakcje Hamburga:

  • Port Hamburski - drugi co do wielkości port w Europie. Ciągnie się od terminalu statków rejsowych poprzez historyczną Dzielnicę Spichlerzy i pomosty wyładunkowe do nowoczesnego portu kontenerowego.
  • Stare Miasto - najstarsza część miasta i dla wielu turystów główna atrakcja Hamburga. Najczęściej odwiedzane są tutaj Chilehaus oraz inne dawne placówki handlowe, Kontorhäuser, przy Burchardplatz, ale również Sprinkenhof, Mohlenhof i Meßberghof. Ponadto koniecznie zobaczyć należy Most Trostbrücke, łączący od roku 1266 miasto biskupie dookoła obszaru ulicy Domstraße, kościoła Św. Piotra oraz miasto hrabiowskie, założone przez Gustava III Adolfa, hrabiego Schauenburga, Stormarnu i Holsztynu. Historycznym zabytkiem architektonicznym są sięgające XVII wieku Krameramtswohnungen, czyli domy, wybudowane przy wieży Michel dla wdów po kupcach bławatnych. Najsłynniejszym barokowym zabytkiem architektury sakralnej w północnych Niemczech jest Kościół Św. Michała (St. Michaelis). Posiada on największy w Niemczech zegar wieżowy, z tarczami o obwodzie osiągającym ponad 24 metry.
  • Śródmieście z ratuszem – znajduje się między dworcem głównym a placem Gänsemarkt. Ratusz wyróżnia się bogato zdobioną fasadą, wzdłuż której ustawiono 20 posągów cesarzy. Ponad bramą główną napisane jest po łacinie: „Wolność, którą zdobyli przodkowie, niech godnie starają się zachować potomni”.
  • Ulica Jungfernstieg nad rzeką Alster – ulica handlowa i promenada Hamburga.
  • Blankenese - dawna wioska rybacka nad Łabą.
  • Jezioro Binnenalster.
  • Zoo Tierpark Hagenbeck.
  • Muzea: Muzeum historii miasta (Museum für Hamburgische Geschichte), Muzeum Altonaer, Muzeum Kunsthalle.

Hamburg od kuchni…
     Kuchnia niemiecka jest niezwykle bogata i z pewnością może zaspokoić najwybredniejsze gusta. Choć uznawana za prostą i nazbyt kaloryczną, każdy kto ją pozna, znajdzie w niej coś smakowitego. W Hamburgu kuchnia już dawno osiągnęła najwyższe standardy; lokale gastronomiczne serwują swoim gościom smaczne, tradycyjne, hamburskie potrawy. Godne polecenia są: restauracja "Haerlin" w Hotelu Cztery Pory Roku, jak i "Landhaus Scherrer" oraz "Louis C. Jacob" przy ulicy Elbchaussee. Wzdłuż Alsteru i Łaby skupił się szereg gustownych gospód i barów. Poza tradycyjną kuchnią niemiecką znaleźć można również zwykłą pizzę, hamburgera, czy chińszczyznę. Niemiecki posiłek zawsze kończy słodki deser - najczęściej są to w ogromnym wyborze ciasta. Warto tez spróbować gorący suflet twarogowo-owocowy lub zimny deser np. potrawę Gwelfów.
     A co do picia? Powszechnie znany jest fakt, że Niemcy piją dużo piwa. Piwo jest związane z życiem codziennym Niemców i ich kulturą narodową. Ma międzynarodową renomę. 
 

Jeśli zafascynował Cię Hamburg i chciałbyś spędzić tu więcej czasu, zatrzymaj się w jednym z polecanych hoteli:  

www.worldshotelscompare.com/hotels-in/eu/Europe/de/Germany/835/Hamburg

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry