SuperMiejsca.pl poleca

Czarnogóra

powrót do listy ciekawych miejsc

Uczta dla oczu

Czarnogóra to stosunkowo młode państwo, jednak dla urlopowiczów jest już jednym z najpopularniejszych krajów na Półwyspie Bałkańskim. Idealnym miejscem dla tych, którzy potrafią docenić piękne walory naturalne. Wysokie temperatury, złociste

Czarnogóra

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Czarnogóra to niewielkie państwo graniczące z Chorwacją, Bośnią, Hercegowiną, Kosowem oraz Albanią. Swoją powierzchnią zbliża się powierzchni naszego województwa podkarpackiego. To, co przyciąga niewątpliwie tutaj turystów, to krajobraz. Jego różnorodnością oraz licznymi atrakcjami turystycznymi można by obdzielić kilka państw. Czarnogóra coraz częściej wygrywa z Chorwacją. Ma ona do zaoferowania ciepłe Morze Adriatyckie, przystępne ceny noclegów oraz mniej zatłoczone kurorty, co powoduje, że dla wielu ofert Czarnogóry stanie się atrakcyjniejsza.

 Atrakcje turystyczne Czarnogóry

  •  Durmitorski Park Narodowy w Czarnogórze – na jego obszarze istnieje aż osiemnaście jezior wysokogórskich; na jego obszarze znajduje się Kanion Tara, o którym często mówi się, że jest drugim pod względem wielkości kanionem na świcie, zaraz po Wielkim Kanionie w Stanach Zjednoczonych.
  • Muzeum Narodowe w mieście Cetynia – muzeum znajdujące się w dawnym pałacu, wybudowanym w 1871 roku – siedzibie Mikołaja I Petrovicia; wśród eksponatów znajduje się oryginalne wyposażenie pałacu, interesująca kolekcja obrazów oraz dawna broń.
  • Stare Miasto w Budvie – za jego sprawą Budvę określa się mianem „Dubrownika w miniaturze”; największy skarb miasta; tworzą go trzy zabytkowe kościoły, muzeum, twierdza obronna oraz otaczające miasto mury.
  • Stari Bar w mieście Bar – znajdują się w okolicach właściwego Baru; ruiny miasta znajdujące się u podnóża masywu górskiego Rumija.
  • Boka Katorska – jest największą zatoką Morza Adriatyckiego; na jej powierzchnię składa się kilka mniejszych zatok; swoim krajobrazem nasuwa skojrzenia z fiordami; wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
  • Cerkiew świętego Mikołaja w mieście Milocer – cerkiew warta odwiedzenia ze względu na znajdujące się w niej freski pochodzące z siedemnastego wieku oraz „stół sprawiedliwości” wykonany z kamienia – dawne miejsce rozstrzygania sporów.
  • Stare Miasto Kotor – najlepiej zachowany średniowieczny zespół miejski; wpisany na Listę Światoego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO; prezentuje liczne zabytki doby średniowiecza.
  • Katedra świętego Trifona w mieście Kotor – wzniesiona w 1166 roku na miejscu wcześniejszej świątyni pochodzącej z dziewiątego wieku; godna polecenia ze względu na freski stworzone w czternastym wieku oraz skarbiec prezentujący wyroby złotników weneckich.
  • „Błekitna jaskinia” w mieście Herceg Novi – uważana za najpiękniejszą jaskinię morską na Morzu Adriatyckim; posiada dwa wejścia o wysokości trzydziestu metrów; błękitne morze ją otaczające oraz załamanie światła powodują, że ma ona taki niezwykły, jak na jaskinię, kolor.

Czarnogóra to stosunkowo młode państwo, jednak dla urlopowiczów jest już jednym z najpopularniejszych krajów na Półwyspie Bałkańskim. Idealnym miejscem dla tych, którzy potrafią docenić piękne walory naturalne. Wysokie temperatury, złociste, gorące plaże, ciepłe, błękitne morze, gaje oliwne, dzikie, skaliste góry sprawiają, że wakacje spędzone w Czarnogórze będą niezapomnianym przeżyciem.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry