SuperMiejsca.pl poleca

Caracas

powrót do listy ciekawych miejsc

Tam, gdzie liczy się postęp

Caracas to stolica Wenezueli. Jest miastem położonym na północy państwa, nad Morzem Karaibskim –największym oraz najbardziej znaczącym. Caracas zostało założone w 1567 roku przez Diego de Losada. Przybywając tu, stwierdził, że miejsce to id

Caracas

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Caracas to stolica Wenezueli. Jest miastem położonym na północy państwa, nad Morzem Karaibskim –największym oraz najbardziej znaczącym. Caracas zostało założone w 1567 roku przez Diego de Losada. Przybywając tu, stwierdził, że miejsce to idealnie nadaje się dozałożenia miasta, ponieważ leży ono w wąskiej dolinie, latem nie czuć tutaj tak mocno gorąca jak w innych rejonach Wenezueli i czuć przyjemną bryzę. Miasto założone przez Losada błyskawicznie zaczęło się rozwijać, dlatego dziś jednym z jego głównych problemów jest przeludnienie, a najczęściej spotykane widoki w Caracas to wieżowce.

 Atrakcje turystyczne Caracas

  •  Kapitol – dawny żeński klasztor, przekształcony przez Antonio Blanco (dyktator wenezuelski) w obiekt świecki; obecnie jest on siedzibą Kongresu; budynek klasztoru został zniszczony, a na jego miejscu w ciągu około stu dni wzniesiono Kapitol.
  • Quinta de Anauco Museo de Arte Colonial – muzeum znajdujące się w hacjendzie, która została odrestaurowana; uważana najbardziej znaczące muzeum w Caracas; prezentuje ono między innymi eksponaty z pochodzące z okresu kolonialnego.
  • Museo de Arte Contemporaneo de Caracas Sofia Imber – muzeum prezentujące najbardziej znaczące dzieła sztuki; jest to muzeum o wysokiej randze, nie tylko krajowej, ale także światowej.
  • Museo de los Ninos – muzeum znajdujące się w pięciopiętrowym budynku; prezentuje eksponaty związane z techniką oraz nowoczesnością.
  • Los Chorros Park – park rozciągający się pomiędzy Caracas a Avila; malowniczy park, w którym znajduje się wodospad, można w nim zasmakować klimat lasów tropikalnych.
  • El Pinar – park, do którego warto wybrać się, jeśli podróżujemy z dziećmi; umożliwia on bliski kontakt z wieloma zwierzętami; atrakcją tego miejsca są strefy, w których można podziwiać bogactwo gatunków motyli; park zdaje się być prawdziwą oazą miasta.
  • Centralna część Caracas – choć miasto zostało dotkliwie zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi w 1812 roku, to zachowały się zabytki z okresu kolonialnego godne uwagi, znajdują się one na Starym Mieście, które stanowi zachodnią część Caracas; obiekt godny zainteresowania to Plac Simona Bolivara.
  • Katedra w Caracas – budowla sakralna wzniesiona w siedemnastym wieku; jej największe bogactwa to bogato zdobiony ołtarz oraz obrazy spod pędzla Rubensa.
  • Pałac Miraflores – pałac położony w środkowozachodniej części Caracas; jest on siedzibą prezydenta kraju oraz rządu; wybudowany w 1884 roku; autorem jego projektu jest Giuseppe Orsiego de Mombello; siedzibą głównych władz kraju jest od 1900 roku.

 Caracas to nie tylko główny ośrodek kulturalny miasta, ale także wypoczynkowy. Miasto ma liczne kąpieliska. Do największych z nich można zaliczyć Arapito, Macuto, Lacheria. Zwłaszcza panów zainteresuje Estadio Olimpio, który jest największym obiektem sportowym miasta. Przygotowany jest on na przyjęcie czterdziestu tysięcy kibiców. Na tych, którzy chcą wybrać się na duże zakupy, czekają duże oraz nowocześnie skonstruowane centra handlowe, takie jak: Lido, Sambil, Tamanaco. Wielbicielom nocnych wypadów przypadną do gustu tutejsze kluby nocne oraz dyskoteki.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry