SuperMiejsca.pl poleca

Barbados

powrót do listy ciekawych miejsc

Niebiański urlop

Barbados, to dla wielu przybywających w to miejsce urlopowiczów, jest rajem na ziemi. Uroki tego miejsca przyciągają każdego roku pól miliona turystów. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, jeśli nie fakt, że wyspa ma 290 tysięcy mieszkań

Barbados

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Barbados, to dla wielu przybywających w to miejsce urlopowiczów, jest rajem na ziemi. Uroki tego miejsca przyciągają każdego roku pól miliona turystów. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, jeśli nie fakt, że wyspa ma 290 tysięcy mieszkańców. Barbados będzie doskonałym kierunkiem do podróży, jeśli ponad wyszukiwanie zabytków, cenimy sobie raczej leniuchowanie, a naszym najważniejszym celem wyprawy jest wypoczynek. Malownicze plaże, błękit oceanu, chłodzący napój z palemką to po prostu typowy urlop na Barbadosie. To Państwo-wyspa wchodzi w skład archipelagu Małych Antyli. Turyści chętnie wybierają ten region na spędzenie swoich wakacji, ponieważ tu praktycznie całym rokiem jest ciepło, a porą letnią panują przyjemne temperatury, nie przekraczające trzydziestu stopni.

 Atrakcje turystyczne Barbadosu

  •  Muzeum Barbadosu w mieście Bridgetown – muzeum prezentujące historię wyspy; działające w dawnym brytyjskim więzieniu wojskowym, założone w 1934 roku; wystawy zorganizowane w muzeum dotyczą między innymi okresu kolonialnego oraz niewolnictwa; w muzeum prezentowane są również meble z osiemnastego wieku oraz kolekcja rzadkich historycznych ma wyspy; muzeum przygotowane również na przybycie dzieci, dla których przygotowano atrakcje interaktywne.
  • Parlament w mieście Bridgetown – budynek wzniesiony w 1639 roku; swoją architekturą nawiązuje do stylu gotyckiego.
  • Destylarnie rumu – nie można wyjechać z Barbadosu bez ich odwiedzenia, ponieważ to w nich produkowany jest tutejszy produkt regionalny; istnieje możliwość wynajęcia przewodnika, który przybliży nam proces produkcji; degustacja rumu to obowiązkowy punkt programu podczas wizyty w destylarni rumu.
  • Jaskinia Harrisona – jaskinia mająca charakter typowo turystyczny; funkcjonuje w niej elektryczna kolejka; podróżujący nią turyści mogą obserwować znajdujące się w jaskini stalaktyty, stalagmity, wodospady oraz podziemne jezorka.
  • Sugar Machinery Museum (Muzeum Cukru) – produkcja trzciny cukrowej to specjalność Barbadosu; muzeum prezentuje historię produkcji cukru w osiemnastym oraz dziewiętnastym wieku; muzeum jest wyrazem hołdu dla Franka Hutsona, który współpracując z Barbados National Trust, zebrał eksponaty znajdujące się w muzeum.
  • Kościół Parafialny St. John – kościół wybudowany w 1836 roku, na miejscu świątyni znoszone w wyniku huraganu; swoją budową nawiązuje do stylu gotyckiego; miejsce pochówku premiera Barbadosu - Davida Johna Howarda Thompsona.
  • Kościół Parafialny St. Thomas – budowla sakralna pochodząca z osiemnastego wieku (1799 rok), zachowana do czasów nam współczesnych w niezmienione postaci.

 Barbados stwarza dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych. To najchętniej wybierane miejsce przez fascynatów surfingu. Na wyspie znajdują się liczne kluby i dyskoteki, które przypadną z pewnością do gustu amatorom nocnego życia. Koniecznie powinni oni odwiedzić St.Lawrence Gap, ponieważ tam jest ich najwięcej. Wyjeżdżając z Barbadosu nie można zapomnieć o kupieniu rumu tutejszego specjału. Będzie on znakomitym wspomnieniem urlopu po powrocie do kraju.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry