SuperMiejsca.pl poleca

Bali

powrót do listy ciekawych miejsc

Indonezyjskie piękno

Bali to jedna z indonezyjskich wysp. Według wielu podróżników, to idealne miejsce na niezapomniane wakacje w rajskiej scenerii, która stanie się dla przybywających tu urlopowiczów synonimem piękna i szczęśliwości. Odnajdziemy tu białe plaże,

Bali

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia:

Bali to jedna z indonezyjskich wysp. Według wielu podróżników, to idealne miejsce na niezapomniane wakacje w rajskiej scenerii, która stanie się dla przybywających tu urlopowiczów synonimem piękna i szczęśliwości. Bali ma w swojej ofercie przede wszystkim bogate warunki naturalne. Odnajdziemy tu białe plaże, krystalicznie czystą wodę, przepiękne rafy koralowe, góry, jeziora, tarasy ryżowe. Bali zachwyci również tajemniczymi świątyniami oraz lokalną kulturą oraz sztuką. Na wizerunek wyspy pozytywnie wpływają jej mieszkańcy – uśmiechnięci, pogodni, życzliwi, otwarci na turystów, a także prawdziwi artyści.

 Atrakcje turystyczne Bali

  •  Pałac Jero Kuta w mieście Denpasar – popularny oraz godny polecenia zabytek miasta; jest jednocześnie kompleksem fortyfikacji, który powstał dla ochrony miasta przed najazdami.
  • Pałac Pemecutan w mieście Denpasar – budowla wzniesiona w szesnastym wieku; prezentuje tradycyjny balijski styl architektoniczny.
  • Pałac Satria w mieście Denpasar – siedziba rodziny królewskiej, a także świątynia; obecnie miejsce, w którym organizowane są festiwale oraz spektakle.
  • Muzeum Bali w mieście Denpasar - muzeum etnograficzne funkcjonujące od 1932 roku; prezentujące w czterech budynkach między innymi prehistoryczne narzędzia, stroje zakładane podczas ceremonii religijnych, przedmioty kultu religijnego, a także dzieła sztuki balijskich artystów; warto wybrać się  do tego muzeum, by poczuć duchowość ora kulturę tego regionu.
  • Patung Catur w mieście Denpasar – pomnik o czterech twarzach, z których każda zwrócona jest w inną stronę świata; jest wyobrażeniem boga Brahmy; jego wysokość wynosi dziewięć metrów; powstały według projektu Gusti Nyomana Lempada.
  • Świątynia Maospahit w mieście Denpasar – zaliczana do najstarszych budowli miasta; podczas przeprowadzanych tu badań zleniono antyczną figurę z królestwa, leżącego dawniej na Jawie.
  • Balijskie świątynie – ich konstrukcja oraz kształt stanowi odzwierciedlenie porządku świata; wznoszone z ogromną starannością; ważną koncepcją przy ich powstawaniu jest oś kaja-keloid (góra-morze); kaja to miejsca święte, zamieszkiwane przez bóstwa, natomiast keloid to miejsca będące siedzibą demonów; tłumaczy to więc fakt, dlaczego tutejsze świątynie tak licznie powstawały w górach (Pura Besakih, Pura Sampan Tiga, Pura Batukau).

 Można powiedzieć, że poczucie piękna to wrodzona cecha Balijczyków. Tutejsze wyroby rękodzieła znane i podziwiane są na całym świecie. Mieszkańcy wyspy specjalizują się w tworzeniu rzeźb w kamieniu oraz drewnie, a także w metaloplastyce, złotnictwie oraz płatnerstwie. Nie można oprzeć się pięknym wyrobom Balijczyków. Pobyt na wyspie pozytywnie nastawia do życia przybywających tu urlopowiczów. Wydawać się może, że życie płynie tu w zgodzie z przyrodą. Mieszkańcy Bali zdają się żyć z zgodzie z nią. Pełno w nich spokoju, radości, szacunku do tego, co przynosi życie. Nie ma w ich życiu w ogóle pospiechu. Trudno nie zarazić się ich postawą. Bali nastawia pozytywnie do życia, oby na długo.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry